| sammie a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung A54 si il incarc cu incarcatorul de la vechiul telefon ( un xiaomi x3 pro ), se incarca insa nu stiu daca cumva il stric, incarcatorul este de 33W si Samsung-ul trebuie sa tina 25W. Mi se incarca in 1h si 30min, e ok?

5 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Nu,cumpără acumulator original pe modelul telefonului, nu de la alte mărci

| Dragobeta a răspuns:

Il poti folosi pe cel vechi.
Eu am primit un incarcator de la cineva, nici nu stiu ce marca era telefonul. De 5 ani nu a patit nimic. E cu incarcare lenta.

| KovacsB a răspuns:

Este ok.Alimentatorul doar furnizeaza o tensiune de 5v, este un circuit in interiorul telefonului care se ocupa de managementul bateriei cum sa o incarce si cu cat. Poti sa pui alimentator de 80W sau de 25 tot in 1h30 min se va incarca.

| norisorulpufos a răspuns:

Poți să incarci cu ce vrei tu.
Nu se strică nimic.
Dar oricum incărcarea lentă e mai bună decât cea rapidă.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Pe termen scurt e ok sa zicem cateva zile, dar pe termen mai lung ar fi indicat sa cumperi un acumulator Samsung de 25w