| johnhy11112 a întrebat:

Mi-am facut un abonament cu 4G la cei de la telekom dar nu imi apare, imi apare doar un semn de h+. Cum activez 4g-ul. Help

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum se numește telefonul tău - dacă poti să-mi zici...

| ziftode a răspuns:

Dai telefon la telekom, le spui ce problema ai si dupa aia intrebi:
"merge pe modelul meu de telefon?" si le dai modelul
aveam Galaxy S4, ala stie de 4G, DAAAAR, nu merge pe Digi (unde am abonament)

| Sarcopt a răspuns:

Nu ai acoperire 4G în zona care ești, ești din oraș?

| DOOOPX a răspuns:

1. te asiguri ca esti intr-o zona cu acoperire 4G Telekom: outdoor, eventual daca esti din Buc la metrou unde au acoperire bunawinking
2. accesezi Settings/More networks/Mobile networks/Network Mode - LTE/WCDMA/GSM(auto connect)
3. accesezi Settings/More networks/Mobile networks/Network operators si dai o cautare manual a retelelor. Selectezi manual Telekom. La mine chestia asta a fost decisiva - telefonul nu vroia nici mort sa intre pe 4G. Trebuie sa ai un pic de rabdare - ii ia ceva timp telefonului sa treaca pe 4G.

Succes!