| Cristy97 a întrebat:

Mi-am luat de curand un Nokia E6 si in coltul din dreapta sus imi apare mereu conexiune nereusita/conexiune indisponibila.Nu pot sa fac mai nimic pe telefon pentru ca orice implica net nu ma lasa sa fac....chiar daca am avut optiune cu internet pe mobil...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă l-ai cumpărat "de nou" şi mai ai Garanţie la el, atunci mergi la acel magazin pentru Service ( sau schimb ).

Dacă NU mai ai garanţie, atunci poţi încerca să faci o "revenire la setări de fabrică" ( factory reset ) din Meniul telefonului.

De asemenea, eroarea poate proveni de la setări de net INCORECTE ( depinde în ce reţea eşti )...

Precizează în ce reţea eşti şi dacă ai cartelă PrePay sau abonament, ca să-ţi spun cum faci activarea netului şi ce setări sunt necesare.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

La Orange se pot face setările de net AUTOMAT la linkul :
http://www.orange.ro/setari-telefoane/

Dacă telefonul nu poate fi configurat automat, atunci poţi face setările manuale, aşa cum este EXPLICAT la linkul :
http://www.orange.ro/......n/iq/43062

| Adda_Elle_1999 a răspuns:

Nu te panica. Du-te de unde l-a luat si spune-le ca nu ii merge conexiune de la telefon si sati+o bage din nou. Asta mmi s-a intamplat si mia si s-a rezolvat problema!