| armageddon22 a întrebat:

Mi-am luat s4 mini si am avut Orange reyo si trebuie sa bag cartela mica la el si eu aveam cartela mare si nu o pot taia sau decupa, am fost pe abonament, sa merg sa-mi dea alta cartela?

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Asa am incercat si eu si nu a mers, mergi la Orange le spui problema si o sa-ti dea o cartela gratis, normal cu numarul pe care il ai acum!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi schimba cartela SIM veche cu una SIM nouă/mică ( cu acelaşi număr ) la orice reprezentanţă a operatorului de telefonie mobilă ( Orange Shop )!
Prima schimbare ar trebui să fie gratuită, dar te poate costa în jur de 30 lei ( în funcţie de reprezentanţă )...

Toate cele bune!

| presus a răspuns:

Te poti duce la un sediu Orange unde ei o sa-ti taie cartela, nu trebuie neaparat sa-ti dea alta cartela Micro-SIM. Poti s-o tai chiar tu daca iti faci putin timp... uita-te la tutoriale despre cum sa-ti tai cartela pe youtube. Daca te duci la Orange parca pretul este de 20 lei pentru a-ti taia cartela. Numai bine!

| armageddon22 explică:

Am intrebat si pentru abonament este gratis taierea, multumesc de raspunsuri

| 8Iox a răspuns:

O poți tăia ci foarfeca, dar ai grijă să nu tai/zgârii acel cip.
Sau te poti duce la Orange, și ti-o fac ei gratis.