| SerbanBogdan a întrebat:

Mi-am scapat telefonul jos(Microsoft lumea 535) iar s-a spart ecranul dar inca se mai vede dar nu merge touchscreen am garantie la el mi-l fac iei sau trebuie să platesc?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Defectiunile cauzate de utilizator, fie el proprietar sau alta persoana, nu sunt acoperite de garantie. Chiar daca apelezi la service-ul distribuitorului sau la un alt service, reparatia se va plati din buzunarul tau. Neglijenta costa! E valabil pentru orice produs (laptop, pc, webcam, electrocasnice mici si mari, etc).

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Garanţia NU acoperă defectele "mecanice" produse de lovire/căderi!

Va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei sad

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că trebuie să plătești.