| anonim_4396 a întrebat:

Nexus 5, LG G2 sau Note 3 Neo?

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

LG G2 a luat si de la Samsung ai de la Nexus cate ceva. LG-ul e un monstru de telefon(in sensul bun), crede-ma. Note 3 Neo nu cred ca are ce cauta printre optiunile tale deoarece este inferior celorlalte modele prin procesorul slab care nu te va ajuta la jocuri. LG G2 spun eu ca ar fi alegerea potrivita.
Puncte pro :
-bateria tine in jur de 8 ore SoP(cu ecranul aprins la rezolutie fullHD)
-suportul de pe XDA Developers, gasesti o multime de rom-uri aici si cu un CloudyG3 ai design de G3 si performanta apropiata.
-camera e mai buna decat pe celelalte doua modele alese de tine.
-Ecranul de o calitate superioara+ functia knock prin care deblochezi ecranul intr-un mod unic.
-probabil o sa ti se para aglomerat tot UI-ul LG, dar te vei obisnui repede cu el si il vei adora.

Contra
-doar spatele, care e dintr-un plastic lucios care aduna amprente, dar se poate rezolva cu o husa.

Am spus mai sus ca LG a imprumutat hardware de la Nexus 5 si l-a imbunatatit printr-o baterie excelenta, iar pe partea de software cateva functii de la Samsung :
-detectare ochi;
-pop-up play(nu stiu cum ar suna asta in romana, vizionarea clipurilor intr-o mica fereastra)
-impartirea ecranului in doua pentru folosirea a doua aplicatii in acelasi timp
+functii intalnite doar pe telefoanele LG : qSlide, knock code, rearanjarea butoanelor, double tap to wake.

Prin urmare, dupa cum se spune si pe tot internetul, G2-ul este un Nexus upgradat, mult mai bun prin bateria si functiile oferite(daca vrei AOSP, android ca la Nexus doae instalezi un ROM).

In caz ca vrei un Note, nu-ti lua Note 3 Neo doar daca il folosesti pentru mesaje, apelare, facebook, muzica, youtube si jocuri fara orea multa grafica. Sper sa faci alegerea buna si sa iei G2-ul, daca poti de 32 gb deoarece nu are slot card? Sa nu crezi ca am laudat degeaba acest telefon, dar chiar e un monstru ...desi a aparut in 2013 se bate cu telefoane din 2014 HTC one m8, galaxy s5 si am inteles ca va primii update-ul la android L.Merit o funda?

5 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Nexus 5.

Răspuns utilizator avertizat
| zuzuluzu a răspuns:

Vezi ca azi e la promotie Nexus 5 http://bit.ly/1nSeMRL

| iFuckingHateYou a răspuns:

Nexus 5

| lavi14 a răspuns:

Note 3 Neo clar.