| ClaudiuM1997 a întrebat:

Nexus 5x sau galaxy s6.stiu ca s6 e mai bun cu mult dar merita cei 700 lei in plus?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| Alejay a răspuns:

La performanta Nexus 5x este mai bun pentru ca sistemul de operare este cel curat original si fara aplicatii inutile, la baterie amandoua sunt slabe.
Amandoua au fast charging, diferenta este ecranul care este mai colorat la s6 dar este rezolutie 2K deci va manca mai mult din baterie si dupa update la sistemul de operare la Samsung astepti de nu mai sti de tine.
Parerea mea doar pentru faptul ca s6 este din metal nu merita, acel metal odata zgariat pa nu-l mai poti schimba ramane asa.
Nexus 5x o fi el din plastic dar este unul de calitate si nu se zgarie asa de usor.
La reparatie la s6 te mananca maxim, un display spart costa 9 - 10 mil sa-l schimbi, spatele este 5 sau 6 mil, fara a mai adauga costul la service al montajului care poate sa fie 100 de ron sau 200.