| StefaniaM a întrebat:

No,deci am abonamentul fluture 12 de la Orange, iar in fiecare luna primesc 300 mb net, 3000 min in retea, 300 min nationale si mesaje nelimitate.Si intru eu azi pe site-ul Orange si cand ma uit la fluture 12 vad acolo ca are 500 mb de net la viteza 4g si minute in retea nelimitate. Apoi de ce *** primesc eu 300 mb in loc de 500? Nici 4g n-am, desi am un HTC one m8...sa imi explice cineva ca altfel ma duc si le fac scandal maine

Răspuns Câştigător
| Brotacelul a răspuns:

In timp, ofertele se schimba, dar acestea nu se aplica retroactiv. Tu beneficiezi de oferta pe care o ai specificata in contract. Daca vrei modificare, atunci trebuie sa-ti prelungesti si abonamentul.
Dar sa stii ca ti-ai cam luat teapa cu abonamentul asta... mai bine vezi ofertele de la Vodafone. Eu am prins o oferta acum cateva luni cu 15e la portare, nelimitat national (min/sms), 500 international pe mobil si 2 GB trafic de net, la viteza 4G.

1 răspuns:
| pana a răspuns:

Odata cu un 'update' la abonament tu trebuie sa te duci sa ceri contractul nou altfel ramai cu cel vechi pana expira