| Ateistu a întrebat:

Note 4 sau Samsung galaxy s5
Ce alegeți vreau să-mi iau un telefon săptămână viitoare de pe eMAG și nu știu care dintre cele 2 telefoane buget 3400 de lei
Sfaturi vă rog

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy Note 4, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......0455vx.php

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Note 4 cu siguranta!
Dar oricum noi degeaba iti sugeram pentru ca stiu ca tu alegi numai ceea ce vrei (stiu din intrebariile precedente)
Eu doar te-am dat un sfat, daca vrei il urmezi bine, daca nu faci cum crezi tu.

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| RaduTN a răspuns:

Amandoua. happy

| TwiSt1997 a răspuns:

Note 4

| Vlad_Bogdan_1996 a răspuns:

Note 4. S5 e rahat pe lângă Note 4

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru Ateistu):

Fixpix. Daca vrei rezistent la apa ia z3, ca e mai elegant.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru Ateistu):

Noe 4. Hardware mai nou, chiar daca de performanta am discutat. Ecranul 2k daca tot iti place, camera si cam orice altceva. Orice adica... orice. Singurul plus la s5 e waterproof-ul, si dimensiunea daca vrei ceva mai mic.

| Calvin199s5 a răspuns:

Note 4, o sa regreți dacă îți iei s5, are cel mai slab semnal din toate telefoanele existente.

| xxnpc a răspuns:

Note 4 desigur

| XeitaR a răspuns:

Ambele sunt performante dar eu unul nu am fost niciodata fan Samsung deoarece performantele puse de ei pe telefoane de 1000lei gasesti si la 700lei. Note 4 este intr-adevar un telefon excelent dar totusi are un egal, poate chiar mai bun si e si mai ieftin, acesta este Google Nexus 6 sau angryare doua denumiri). Nexus a ales acum sa lucreze cu Motorola dar asta nu conteaza, telefonul ramane de top fiindca e Nexus care a colaborat si cu Samsung, HTC, LG, etc. Eu iti sugerez Nexus6 are ecran mare si e primul telefon din lume cu android 5.0L si va avea si actualizari deci le face pe amandoua. Daca nu vrei Nexus eu zic sa alegi intre note 4 si Xperia Z3 si eu as miza pe Z3, este el un pic mai slab(cu foarte putin) dar e rezistent la apa si e foarte bun deci. Acum tine de tine ce alegi dar eu as alege Nexus 6 detasat.