| AlexAdy92 a întrebat:

Nu stie nimeni cum pot reinstala androidu la Vodafone smart 4 mini? Si de unde il pot descarca?

7 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Salut,androidul nu e un windows, trebuie sa duci telefonul la un service

| piratuu a răspuns:

Du-l mai bine la un service Vodafone si se rezolva problema.

| mariusmac85 a răspuns:

Buna dimineata
Intra pe xda developers si scrie despre telefonul tau si vei gasi aproape tot ce vrei, numai sa fii explicit in ceea ce te intereseaza
Sper ca am putut sa te ajut cu ceva
Sa ai o zi buna
Marius

| mariusmac85 a răspuns:

Revin ca am dat de un site smartmini
Ai tot ce iti trebuie acolo dar inainte pentru siguranta ta ca sa nu strici ceva la el fa un backup la tot sistemul https://smartmini.wordpress.com/

| AlexAdy92 explică (pentru mariusmac85):

Eu vreau sa imi reinstalez androidul din simplu motiv ca am facut root telefonului si am sters aplicatia hangout care nu o foloseam care era o aplicatie din sistem. si acum am vrut sa fac update la android. si imi da o eroare... am instalato inapoi din magazinu play dar degeaba... nu stiti ce trebuie sa fac ca sa mearga?

| mariusmac85 a răspuns:

Mai eu ti-am dat link ai si recovery si tot ce iti trebuie sau nu stii engleza?

| AlecuAlex a răspuns:

Intra in setari -- Creati o copie de rezera si...---si dai Resetarea configurarii din fabrica.