| cazacdenis a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg dintre HTC One M9+ si Samsung Galaxy A5 2016.
Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege HTC One M9 Plus deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......8qbj2x.php

Toate cele bune!

| suffarstar a răspuns:

Samsungurile sunt telefoane proaste. Au componente bune, dar sunt prost optimizate. Pe deasupra mai sunt si urate. O sa ai lag cat carul si o sa te enervezi la culme. Iti recomand HTC, are un soft stabil, nu se blocheaza decat extrem de rar, are componente bune si e cel mai frumos. Pe bune, HTC e o bijuterie, e cu gust.

| Pool77 a răspuns (pentru suffarstar):

Nu mai spune.
Se pare ca n-ai tinut un Edge in mana, si nu ai utilizat un terminal Samsung de la S6 in sus.
Nu am nici macar cel mai mic Lag, telefonul e ceva splendid.
Am avut HTC inainte, desigur un model mai ieftin insa pot sa-ti spun ca se cam bloca, si nu, nu ma jucam Asphalt 8 sau programe ce sa solicite telefonul, intram in snapchat si atat a fost, trebuia scoasa bateria s-a.m.d.
In legatura cu softul, imi place enorm. Mi se pare cel mai bun soft de pe Android, Sense 6.0 aveam parca, insa nici Touch Wizz nu ma dezamageste de pe S6.

| Pool77 a răspuns:

Personal,imi place mai mult designul A5-ului.
Htc e hidos cu butonul ala pus acolo, daca nu era butonul ala poate ca il luam in considerare.
In rest, HTC e mai performant, insa A5 bate camera HTC-ului.
Eu in locul tau, merg pe A5.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Normal ca Htc-ul. Are un design mai frumos si este si mult mai performant + ca telefoanele de la Htc sunt foarte bine optimizate, deci este un telefon rezistent in timp. În primul rând este si o diferență mare de preț.

| blacksky13 a răspuns:

Imi pare rău dar nu sa intru in detalii. Părerea mea este ca, dacă mi-as lua un telefon, clar ar fi Samsung sau iPhone. Iti recomand Samsung galaxy A5 2016( imi place ca ai optat pentru varianta 2016) pentru ca este un telefon foarte bun, camera la fel si au fost mulți oameni multumiți. Plus ca ador designul telefonului.