| patriciu4 a întrebat:

O cunoștință are un Sony xperia z2, problema la el e următoarea,cu toate ca sticla nu e sparta și ca display-ul merge complet,touchul nu merge deloc laughingDe la ce ar putea fii problema,ma gândesc, s-ar putea rezolva cu un hard reset sau cu schimbarea touchulu?

Răspuns Câştigător
| ady14 a răspuns:

Trebuie schimbati senzori, daca sticla nu are nimic

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Respectiva cunostinta a aruncat garantia telefonului la gunoi cand a ajuns acasa?

| patriciu4 explică:

Senzorii pe care ii menționezi nu e digitizerul sau touchul? Dacă da, în cazul în care schimb sticla și touchul ar trebui sa meargă?

| patriciu4 explică:

Ideea e ca nu găsești touch fără sticla, oricum ar fi, vreau doar sa știu ca se poate.