| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare poate stupida. Am un telefon Samsung 4G, un sim Vodadone 4G si vreau sa imi schimb numarul. Iau un SIM normal, il decupez la un service si pun in telefon. Noua cartela nefiind 4G (USIM ) poate fi folosita in telefonul meu cu 4G? Stiu ca pentru a avea retea 4G este nevoie de USIM si din nou aruncat bani pe inlocuiri. Dar macar in 3G merge folosit? Sau trebuie sa folosesc neaparat SIM 4G ( USIM )?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CLCQ a răspuns:

Teoretic merge si cu aia veche. Mai vezi aici diferentele intre ele: https://www.justaskgemalto.com/......sim-cards/