| Manum a întrebat:

ONEDRIVE si RESETARE DIN FABRICA A TELEFONULUI

Vreau sa fac resetare din fabrica la telefon.
Am multe fisiere in Onedrive, care nu le am si pe telefon.
Stiu ca poti salva in telefon din onedrive, doar fisier cu fisier, nu poti salva directoare sau toate fisierele in acelasi timp.

1. Exista posibilitatea sa salvezi din onedrive, toate fisierele in acelasi timp sau directoare intregi?

2. Acum intru in onedrive fara parola. Nu mai tin minte daca Onedrive era implicit in telefon de la inceput, sau daca mi-a trebuit vreo parola pentru. el si si mi-a salvat-o telefonul.

Dupa hard reset la telefon, gasesc Onedrive pe el?
O sa-mi ceara parola sa intru pe el?
Daca da, cum o aflu daca nu o mai stiu?
Gasesc tot ce am acolo si dupa hard reset, nu?

1 răspuns:
| VeroniMichy a răspuns:

Deci sa clarificăm treaba
One drive e o aplicație cu care te loghezi cu email, adica e parola de la cont, pe aceasta aplicație poti incarca in limita memoriei clound anumite fisiere, poti pune mai multe directoare dar cred ca trebuie sa fie. zip
Odata ce ai resetat telefonul toate datele se duc, implicit și contul din one drive ( aplicația poate ca va ramane, dar contul nu ) apasa pe mi-am uitat parola la contul cu care esti logat și resetează parola
Daca vrei să-ți resetezi telefonul dar sa păstreze datele poti face asta mai usor cu un card sd