| Celmaitareanonim a întrebat:

Orange, Vodafone sau telekom. Care dintre are vitezi mai mare la internet?

2 răspunsuri:
| Dennisz a răspuns:

Depinde ce fel de internet.
Internetul pentru telefoane are cam acelasi trafic de date la toate companiile de telefonie.
In schimb pentru internet, laptop, pc, iti recomand cu caldura Vodafone.
Acestia au scos -nu de mult timp- Vodafone Wifi Acasa, unde ai viteze 3G/4G foarte mari + ca poti conecta 4 Pc-uri simultan la modem pe langa wireless ( detin un astfel de abonament, am Xbox, laptop si Pc conectate non-stop, iar cea mai mica viteza de download a fost de 800 Kbps iar cea mai mare depaseste 4, 5 Mbps)
Ca sa nu mai vorbim ca sunt sanse de 5% sa iti pice netul (iar atunci cand se intampla, de cele mai multe ori este din cauza ca fac update-uri la releuri/retele/samd).

| rocket1204 a răspuns:

Eu am Vodafone de multi ani si sunt foarte multumita.