| IEHOVADUMNEZEU a întrebat:

Pacea domnului
Aș dori să trimit și eu la o rudă un telefon prin poștă Allview x2 soul mini preț 1000 de lei
Și nu știu procedură
Cum se procedează când vreau să trimit un colet cu un telefon și rudă mea la primire să nu plătească doar eu să plătesc acea taxă și atat doar eu rudă să nu plătească
Ce ar trebui să fac ca șal trimit
Ps: nu e din județul meu
Cum se procedează ce să fac pas cu pas dau funda
Domnu fie cu voi

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Impachetezi produsul cu elemente de protectie (burete, polistiren sau orice material care sa confere siguranta telefonului), scrii pe colet adresa cat mai completa a expeditorului si a destinatarului. Apoi duci coletul la Posta Romana, il declari ca fiind "fragil" si ca toate costurile de expediere le suporti tu. Daca sunt alte operatiuni necesare, vei primi informatii de la cel care lucreaza la Posta.

| FlorinCiokan a răspuns:

Pace Frate/sora
Eu zic sa iei legatura cu Express Curier
Aici aici un link la site - https://www.urgent-curier.ro/categorie/25/call-center
Dai in jos acolo apare numarul de telefon.
Sunt cei mai seriosi. suni la ei si iti vor da toate detaliile.
Ar trebui ca in momentu cand vine sa platesti transportul. iti vor da un fel de chitanta sau ceva. si cand primeste acea persoana nu plateste nimic. Dar ia legatura cu ei. iti vor da cele mai multe detalii.