| almaz a întrebat:

Pentru cei care folosesc iOs (iphone)! Dc nu pot sa-mi descarc nici un fel de aplicatie din App Store (cu exceptia Facebook / skype / viber...adica astea esentiale) Tot ce-mi selectez eu, si parca sunt atent ca sa nu fie gratuite, imi scrie ca sa verific datele mele de plata, gen sa-mi pun datele de la card, ideea este ca eu cand mi-am creat acest cont de iCloud, acum 3 ani, nu era nevoie de indrotus datele respective de la card-ul meu bacar...s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema?

Tin sa metionez ca iClodul a fost inregistrat in Republica Moldova, si acum cand am trecut cu traiul in Romania la fel, am deficultati, de ex. nu pot descarca programul site-ul respectiv tPU, sau nu-mi pot descarca aplicatia MyVodafoe, etc...am incercat sa schimb tara din setarile in iCloud si nu prea am reusit, din nou cere datele de la card ($) peste tot unde ma intorc sunt bani :D cine ma poate ajuta?

anexez aici si 2 poze cu problema mea ca sa va prezint o imagine cat mai clara

http://i.imgur.com/Ic1r2wd.jpg

http://i.imgur.com/MolyxcX.jpg

1 răspuns:
| TibiGeGe a răspuns:

Nu stiu prea multe despre IOS dar stiu ca sunt foarte restrictionate,
Esti sigur ca nu so activat ceva anti-furt? ca na, ai trecut granita...