| anonim_4396 a întrebat:

Phone 6 sau Samsung Galaxy s6? Am un galaxy s3 si am posibilitatea de a-mi lua alt telefon, nu stiu ce sa aleg?!

Iphone 6 au mai toate vedetele si acum ca e si mai mare de ce ar lua Samsung, de ce cred ca e bun? sau iphone 7 va fi destul de ok incat sa nu renunte la iphone pentru Samsung? dar Samsung e mai bun la specificatii. (din punctul eu de vedere). dar full cu prostii, bine putin mai simplu acum dar. nu stiu ce sa fac, ce parere aveti? vreau mai multe + funda!

Răspuns Câştigător
| horseey a răspuns:

IPhone-ul are iOS care este mult mai usor de utilizat, Android-ul fiind destul de complex si greu de inteles. Toate device-urile Apple au ca tinta oamenii care nu vor sa-si bata capul cu un sistem de operare mai complicat. Ca sa-ti raspund la intrebare, eu personal te-as sfatui sa alegi iPhone, si daca nu stiai, la iPhone nu conteaza specificatiile, chiar daca are un Dual-Core, sistemul de operare si toate aplicatiile functioneaza fara nici-o problema si pe acel Dual-Core. Android-ul nefiind atat de bine optimizat, in unele aplicatii/jocuri ai nevoie chiar de un procesor Quad-Core sa-ti ruleze bine. Sper ca ti-am explicat destul de bine.

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune.

| Andreeadeeabiatha a răspuns:

Eu zic sa iti iei Samsung s6 pentru ca am avut Iphone 6 acum cateva luni si m-a dezamagit. S-a inchis ecranul si dupa nu a mai pornit deloc.Eu cred ca Samsung S6 e mai bun si rezista mai mult. In general Samsung este mult mai bun. Daca vrei model mare incearca Samsung mega este foarte amre si are si un pret avantajos

| DianaSim a răspuns:

Bună. Chiar dacă telefoanele Samsung Galaxy S6 sau IPhone 6 sunt printre cele mai căutate şi sunt considerate high-end, încearcă telefoanele cu specificaţii superioare la un preţ mai avantajos.
Spre exemplu, îţi recomand telefonul Allview X1 Xtreme.
http://www.altex.ro/......-ram-black
Sper că ţi-am fost într-un anumit fel de folos.

| AdrianAdry a răspuns (pentru DianaSim):

Ms, dar ne cunoastem? imi pare cunoscut numele tau

| Stoicanoiu_Razvan_1989 a răspuns:

Optează pentru s6 Samsung, este foarte bun eu am deja și sunt fparte mulțumit de el nu se zgârie asa ușor are foarte multe puncte forte iar dacă vrei să te convingi intra pe Youtube și scrie crash test iPhone 6 and s6 Samsung

| AdrianAdry a răspuns (pentru Stoicanoiu_Razvan_1989):

Si de ce toata lumea are iphone daca Samsung e mai bun ca a adus s6-le asta "premium". adica vedetele astea cumpara mai mult brandu? Pe toti ii aud "iphone" ca are nu stiu ce vedeta din strainatate, nicole cherry. Elena gheorghe, velea, antonia si mai toti. iar la Samsung nimic. in fine nu stiu, nu inteleg lumea asta... cum ar fi. dc mi as lua sosete ca e nike de bani aia si nu adidasi simpli sa nu fiu descult laughing Alte pareri? Pls

| AdrianAdry a răspuns (pentru horseey):

Da, multumesc. tu ai iphone? daca mi-as lua pe 16 gb mi ar fi de ajuns? mhm

| horseey a răspuns (pentru AdrianAdry):

Depinde ce vrei sa faci cu el, totusi eu iti recomand sa cumperi unul de 64 GB daca faci multe poze sau vrei sa asculti muzica si cand n-ai internet. Parerea mea este ca se merita sa cumperi unul de 64 GB deoarece si peste 3-4 ani o sa mai fie bun.(Exemplu este iPhone 4s care dupa 4 ani inca mai primeste update-uri, in prezent avand iOS 8.3).

| horseey a răspuns (pentru AdrianAdry):

IPhone-ul are iOS care este mult mai usor de utilizat, Android-ul fiind destul de complex si greu de inteles. Toate device-urile Apple au ca tinta oamenii care nu vor sa-si bata capul cu un sistem de operare mai complicat. Ca sa-ti raspund la intrebare, eu personal te-as sfatui sa alegi iPhone, si daca nu stiai, la iPhone nu conteaza specificatiile, chiar daca are un Dual-Core, sistemul de operare si toate aplicatiile functioneaza fara nici-o problema si pe acel Dual-Core. Android-ul nefiind atat de bine optimizat, in unele aplicatii/jocuri ai nevoie chiar de un procesor Quad-Core sa-ti ruleze bine. Sper ca ti-am explicat destul de bine.

| AdrianAdry a răspuns:

Mai vreau pareri. Va rog