| TheArrow a întrebat:

Poate sa ma ajute cineva? Am Allview a5 smiley si nu inteleg de ce in unele colturi ale ecranului sau chiar pe margini nu prea merge touch'ul, mai pe scurt cand apas pe ceva care se afla pe margini nu se apasa lucrul respectiv se apasa altceva care se afla langa el, daca ma poate ajuta cineva as fi foarte multumit big grin

3 răspunsuri:
| gir861 a răspuns:

Dintr-un motiv sau altul (scăpat pe jos etc.) nu mai funcționează corespunzător. Mai devreme sau mai târziu vei fi nevoit să-l înlocuiești.

| TheArrow explică (pentru gir861):

L-am luat de curand, si nu l-am scapat pe jos, nu mergea bine de cand l-am cumparat big grin

| gir861 a răspuns (pentru TheArrow):

E în garanție? Din ce spui tu, e un defect de fabricație.