| Liviu321 a întrebat:

Recent mi-am luat un Iphone 4s la mana a doua, fostul proprietar si-a dezactivat contul totul mergea perfect pana cand mi-am facut si eu un cont Icloud si l-am introdus in telefon si aici surpriza: mi-a aparut mesajul acesta: "the maximum number of free accounts have been activated on this iphone" Ce e de facut? Telefonul merge, nu e blocat dar imi apare chestia asta? Sa-l restartez sau ce as putea sa-i fac?

2 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Iti spune exact ce sa faci, ori platesti sa-ti faci cont ori nu-ti faci.

| TanteMarianne a răspuns:

Pai daca l-ai luat la mana a doua! du-te la proprietar si informeaza-te acolo, nu-i logic?