| xt9000 a întrebat:

S5 sau LG g3? si de ce?

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege LG G3 (32GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......tlkagl.php

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

G3 pentru că e mai performant și mai rezistent.

Răspuns utilizator avertizat
| Eastwood a răspuns:

Te sfatuiesc sa iei Samsung Galaxy S5, este mult mai complex si mult mai bun ca si Lg, am avut Lg, nu este o firma prea stralucita. Samsung sta mai bine cu memoria Ram, este si rezistent la apă.
Acum, depinde de ce alegi tu, trebuie sa-ti si placa, gusturile si palmile difera.
Salut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.altex.ro/......era-silver asta le rupe pe amdoua.d

| Spl1tS3c0nd a răspuns:

Atat LG G3 cat si Samsung Galaxy S5 au avantaje cat si dezavantaje. La LG G3 ai un senzor care iti permite sa controlezi de la distanta un televizor, un sistem audio sau un aer conditionat fara a dispune de conexiune la internet (senzorul face toata treaba, tu doar selectezi marca aparatului), si in plus LG G3 dispune de stabilizare optica laser (face poze excelente). Samsung Galaxy S5 are senzor de amprenta (nu ajuta foarte mult) si este rezistent la apa (maxim jumatate de ora). Ambele telefoane filmeaza 4K. Eu as prefera LG G3 deoarece primeste actualizari mult mai repede si are o interfata mai usor de inteleg (la Samsung trebuie sa cauti prin multe meniuri sa ajungi la o setare). Totul depinde de tine.

| Nikolaus a răspuns:

Eu prefer Samsung peste orice. LG? Chiar nu m-as baga. Nu m-as baga absolut deloc, iti zic sincer. Poate au telefoane bune dar mai degraba raman la Samsung stiind ca n-o dau in bara nicidecum. Am avut s duos, s2, s3 si acum am s4, in cateva luni am sa-mi iau un s5. Multumit de toate pe care le-am avut, de la telefon la telefon s-a simtit o evolutie... De la s duos la s2, diferenta de viteza, cum se misca telefonul, de la s2 la s3 diferenta de features, viteza mare, videoclipuri hd, camera ultra-buna, de la s3 la s4, o alta mare saritura pentru mine, videoclipuri full hd, camera cu multe features, air-view, air-gesture si alte treburi, procesor mai bun etc etc...
Recomand Samsung cu caldura, mai ales din gama Galaxy S.

| Light_Denys_1986 a răspuns:

Eu as prefera LG G3, cel cu 3 GB ram, am avut pe o perioada de 1 an si nu am fost dezamagit. Un minus e ca se mai incalzeste si autonomia bateriei un pic mai slaba.In rest totul e super la el. Ti.as recomanda un G4.

| john93vl a răspuns:

Toți va uitați la partea hardware să fie cât mai bună, mulți gb ram și mai știu eu ce... Samsung are unul din cele mai încărcate soft uri, foarte multe aplicații pe care nu le folosești rulează în spate și consumă din memoria ram utilizând și o parte din procesor. Am un Nexus 5, și este peste Samsung S5 testat personal în aplicații și pe partea de task. G3 stă mai bine software, cum a zis cineva mai sus primește actualizări mai repede, bateria nu este strălucită. După mine nici unul nu e bun pentru banii pe care îi dai. Ti aș recomanda Nexus 5, o baterie slim externă de 2500 mah și nu ai treabă cu nimic. Minusul de la Nexus 5 este camera, la celelalte 2 este mai bună. Dar un pasionat de poze nu își ia un telefon pentru poze ci un dslr.