| supermari10 a întrebat:

Sal TPU, vreau sa-mi cumpar un telefon de la digi...este vorba despre acesta: http://www.rcs-rds.ro/......le/telefon

Vreau sa cumpar telefonul in 12 rate cu abonament in toate retelele net nelimitat.
Vad ca la avans se cere 190 de lei insa nu stiu cum functioneaza calculul acesta...dai doar 190 de lei si ridic telefonul sau mai platesc ceva in plus?

1 răspuns:
| Pool77 a răspuns:

190 de lei daca te portezi dintr-o alta retea, in reteaua lor.
Altfel avansul e 430 de lei, insa te sfatuiesc sa nu faci acest lucru. Am utilizat un Allview cu abonament pe Digi si e super maro, nu au acoperire normala, unde cei de la Orange au semnal full Digi nici macar in Roaming nu e.Cand te suna cineva se aude sacadat, trebuie sa-i suni inapoi ca intra in cost sau pur si simplu nu au minute nationale. Daca iti place sa te enervezi pe retea fii pregatit ca n-o sa fie doar acela factorul principal, o sa ai probleme si cu telefonul.