| Ilie_Mihai_1995 a întrebat:

Sall cum pot baga si eu netul de pe telefonul mobil pe calculator, prin intermediul cablului de date? Si ce program imi trebuie daca eu am Samsung star 3?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ştiu să se poată face asta la acest model de telefon!

Oricum, NU o să-ţi permiţi dpdv financiar, deoarece vei folosi internetul pe conexiunea de date şi traficul pe această conexiune se PLĂTEŞTE ( şi este destul de SCUMP ).

Din contră, este avantajos atunci când foloseşti internetul prin conexiunea wi-fi a telefonului!

Toate cele bune.

| supermamici a răspuns:

Fara cablu de date poti prin wifi tethering. cu cablu de date, calculatorul ar trebui sa detecteze telefonul ca un modem, prin urmare incearca sa setezi o conexiune setand telefonul ca modem. Daca ai internet pe telefon gratuit dpdv timp si transfer merita, daca ai internet limitat pana la o anumita perioada/date transferate nu este indicat, asa cum a raspuns si bursuc.