| Tamas_Ionutz_2000 a întrebat:

SALL TPU trebuie sa formatez bateria la Samsung galaxy grand neo pls repede daca da cat timp

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Telefoanele ce au baterie Li-ion nu mai necesita formatarea, dar este bine sa o faci ca apoi sa nu ai probleme, descarci bateria pana la 0% apoi bagi telefonul la incarcat timp de 12 ore.

| Tamas_Ionutz_2000 explică (pentru RaduTN):

Ms mult

| Tamas_Ionutz_2000 explică (pentru RaduTN):

DAR trebuie sa il las de mai multe ori?

| RaduTN a răspuns (pentru Tamas_Ionutz_2000):

Odata.

| Tamas_Ionutz_2000 explică (pentru RaduTN):

OK mersi

| RaduTN a răspuns (pentru Tamas_Ionutz_2000):

Cu placere. Dar vezi cand lasi telefonul la incarcat timp de 12 ore neintrerupt, nu-i faci nimic, nu-l aprinzi ca sa vezi cat la % s-a incarcat din baterie.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bateriile de la telefoanele noi, NU se mai formatează!

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor Li-Ion la linkul : http://www.f64.ro/......009new.pdf

Toate cele bune.