| Alex41221 a întrebat:

:X Vreau sa stiu daca pot schimba sistemul de operare de la Nokia N8-00. Dau funda big grin

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE ce sistem de operare vrei să pui...

În principiu, se poate face ( experimental ), dar NU este indicat deoarece telefonul NU este optimizat pentru alt sistem de operare şi NU va funcţiona "corect" şi la capacitate "maximă"!

Deci, NU îţi recomand să încerci.

Toate cele bune.

| MaxKiller911 a răspuns:

Exista MARI sanse sa mearga acest lucru, stiu de la un prieten care are un Nokia asa 302 si si-a bagat android pe el, parca 2.3 nu mai stiu, deci da s-ar putea sa mearga

| gmxromania78 a răspuns:

Salut si tie!
Da, s-ar putea sa mearga sa i-l schimbi sau macar un update sa ii faci. Succes!

| D3jflv a răspuns:

NU ai cum Sistemul de Operare este pus cand telefonul este "facut" si este introdus pe o placa cybernetica.Deci mai bine il vinzi si iti i-ei altul