| stelistul97 a întrebat:

Sall.

Vreau sa imi cumpar Samsung Galaxy S Duos S7562 ce ziceti e bun.

Si care e diferenta la telefoane intre single-core si dual core e cu mult mai merformant dual-core?

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

E bun.
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_duos_s7562-4883.php
Cele dual core au doua nuclee de procesare si implicit viteza de raspuns e mai mare.

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Da, este cel mai bun telefon de pe piata raportat calitate-pret.

Telefonele single-core au un singur procesor, cele dual-core au 2 procesoare, cele quad-core au 4 procesoare, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| PuFiLiCi98 a răspuns:

Este bun, dar sa nu te astepti la jocuri sofisticate. SI nu, nu este cu MULT mai performant, dar diferenta se simte in jocuri, raspunsurile fiind mai rapide. Eu sincer mi l-as achizitiona in cazul in care as fi in ipostaza ta. Desigur, este un telefon performant.