| AlexBosssteaua a întrebat:

Saloot! Ce sa aleg dintre Allview p6 life si Allview viper s 4g? funda

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview V1 Viper S 4G deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmland.ro/compara/5225,4980

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm... Te-ai gandit mult? Dupa parerea NU ALLVIEW. In fine, banii tai ( sau parintilor ) in fine. Intr-un fel sau altul vezi sa nu plangi dupa bani. Sunt posesor de Allview ( tableta si telefon ) si nu sunt deloc multumit de Allview. Acest producator oarecum ne mint cu caracteristicile telefoanelor. Camera niciodata n-a fost cum au spus ei si bateria niciodata n-a tinut cum a spus ei. Probail esti atras de pretul mic si dotarile smart. Dar nu te lasa dus de nas pentru ca pe parcurs iti vei da seama pe cei ai dat banii.

Ca sa nu iei si tu plasa cu Allview, iti spun ca telefoanele si tabletele Allview nu au semnal wifi si daca stai lipit de router, nu prea ai semnal gsm ( pica de tot si dureaza pana revine reteaua si nu este de la retea pentru ca folosesc mai multe telefoane aceeasi retea si pe ele semnal full fiind, bineinteles, alt producator de telefoane ), ruleaza mai bine un telefon Samsung cu Quad Core decat un Allview Dual Core, se blocheaza ( ingheata ecranul ) si dureaza pana aprinzi ecranul, nu apare tastatura la timp, fotografiile ies foarte nasol. De ex telefoanele specificate de tine contin purici dupa ce o realizezi. Stiu, am testat. S uita-te in parerile altora de pe eMAG despre p6 life.

La cat costa telefoanele astea doua si la cat stiu sa faca, mai bine iti iei un Samsung Galaxy Core 2. Eu detin Core 2 ( si rasnitele de Allview, dar folosesc rar ). Diferenta mare fata de Allview, iar camera face mai mult de 5 MP. La eMAG costa sub 500 lei. Iti dau un sfat prieteneste ca sa nu te numeri si tu printre cei cazuti in plasa celor de la Allview. Alegerea iti apartine.

| Levelstar a răspuns:

Allview viper 4g, acum depinde si de tine.

| MinivaGSM a răspuns:

P6 life este un telefon slabut in comparatie cu S4G-ul celor de la Allview. Ca idee, ansamblul touchscreen + display de pe S4G este produs de Samsung!

In rest, mult mai rapid, fluid, cu un design ceva mai special, usor de folosit, intretinut, reparat si destul de ieftin ca si piese.

O zi frumoasa!