| Adrian_Dinu_1999 a întrebat:

SALU! Cum deblochez si eu un S2. Ma refer ca am uitat parola adica pin-ul si nu stiu cum sa in deblochez. FUNDA! Repede

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Dacă te referi la pin-ul de la cartela sim, du-te la un service de Vodafone/Orange/comsote (depinde pe ce retea esti) si sa iti dea cod-ul PUK sa il deblochezi, daca te referi la pin-ul din telefon cand blochezi ecranul apesi pe "am uitat parola", trebuie sa fie o optiune pe'acolo si pui mailu de la GMAIL si parola, daca nu, singurul mod este sa intrii in recovery (tii apasat pe volum in jos, butonul home si power, toate odata atunci cand il deschizi) si dai pe factory reset. Sper ca ai inteles happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la un service gsm

| VirusS97 a răspuns:

Daca te referi la deblocarea ecranului. Tasteaza gresit de 5 ori apoi dai "am uitat pinul" si tot ce trebuie sa faci e sa-ti bagi parola de la contul de google (Trebuie sa ai conexiune de internet)

| dryft3r a răspuns:

Daca e cod Pin, trebuie sa te duci la un GSM, sau la un Service. nu poti face mai mult de atat.

| vatco a răspuns:

Pinul simului sau pinul de la tel? daca e de la tel trebuie sa ii dai reset, o sa pierzi toate datele(contacte, poze care sunt pe tel).sa resetezi pinul trebuie intri in recovery mode(inchizi tel, cand e inchis complet o sa vibreze apoi tii apasat butonul + de la vol +home+ turn on ) o sa iti apara un meniu de unde selectezi reset all data(selectezi din butonul de volum, cu home selectezi) apoi selectezi yes si restart phone

| bilopart a răspuns:

Resofteazal