| eugensuperstar a întrebat:

Salut a incercat cineva sa curete touchscreen cu Rivex multi suprafete? Voi cum va curatati telefonul cu touchscreen

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il stergi cu o carpa moale si uscata nu dai nicidecum cu lichide si mai ales chimicale

| AliLina2 a răspuns:

Cred ca glumesti..nu stii ca nu trebuie sa folosesti produse chimice? Nici carpe abrazive, prosoape de hartie, hartie simpla sau tesuturi pentru ca pot zgaria ecranul tactil.
Cea mai buna modalitate de a curata ecranul e sa ai o carpa din microfibra..nu e scumpa absolut deloc si se gaseste foarte usor.iar cand il cureti, ori il cureti pe orizontal ori pe vertical..nu impreunat..si sa nu apesi pe ecran pentru ca in unele cazuri poate determina deteriorarea aparatului..succes!

| eugensuperstar explică (pentru AliLina2):

Mersi am curatat tastatura de la pc cu Rivex si a mers nu am stiut cum se curata ecranul ca il am doar de 3-4 zile si inca nu l-am curatat voi incerca sa urmez sfaturile tale

| FURRIA a răspuns:

Servetel...