| robytzu96 a întrebat:

Am Allview x1 soul, si vine din fabrica cu android 4.2.1, am citit pe site-ul celor de la Allview ca se poate face update la 4.4.2 kit cat. Nu stiu cum sa dau actualizare software prin OTA? Intru in setari, dau actualizare soft, dar nu imi apare nimic in care sa imi apara ceva care sa imi arate ca incepe sa descarce sau altceva!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru acest model NU este update prin OTA!

Vezi detalii despre modalitatea e update la linkul oficial :
http://allview.ro/......1_soul.pdf

http://allview.ro/suport-si-service/update/telefoane/x1-soul.html

Toate cele bune.

| robytzu96 explică:

Multumesc bursuc, am gasit si eu link-ul pus de tine dupa ce am postat aici, acum e alta problema, am descarcat am facut cum spune aici, si cand dau actualizare, se incarca circa 1 min dupa care reporneste fara nici-o modificare! Cine mai ma poate ajuta? Lasati aici!

| Gam3rYT a răspuns:

Nu iti face update crede-ma. Majoritatea jocurilor nu iti vor merge am un prieten cu 4.4.4 si unu cu 4.4.2 si nu le merg unele jocuri.
Eu am Samsung galaxy s3 si toate jocurile sunt compatibile. Dar faci ce vrei.