| IluzieOptica a întrebat:

Salut am cumparat o cartela Vodafone de 0E si cand o bag in telefon imi zice doar apeluri de urgenta si nici nu imi apare sa scriu codul pin.Ce fac? P.S. Cartela este microsim (cartela de aia mica) Cine imi ofera raspuns bun

2 răspunsuri:
| Dzeko7 a răspuns:

Telefonul este codat pe alta retea.Il poti duce la un specialist sa il decodeze si iti va merge.Costa 20 de lei.

| IluzieOptica explică:

De fapt telefonus este codat dar pentru celelalte rețele ca asta e de la abonament la Vodafone dar cartela nu face parte din abonament chiar daca este de la Vodafone