| Erik_7239 a întrebat:

Am cumparat recent un iphone 5s, si am constat ca are probleme cu bateria ( telefonul nu mai este in garantie ). Ma tine bateria de la full la 0 vreo 5 ore si daca sta in stand by si daca nu-l folosesc prea mult, am cautat pe net si am inchis multe aplicatii, e-mail, lumina slaba, chiar in mod avion si la fel. Am schimbat bateria si nici o diferenta... Sugestii?

1 răspuns:
| Chround a răspuns:

Daca nu folosesti incarcatorul original pentru acel Iphone 5s poti incarca aceea baterie la maxim ca degeaba ai incarcator de Iphone, 3, 4, 6 dar nu lucreaza la amerajul folosit de un incarcator de 5s. Sau poate o fi bulit telefonul prin interior, ori dezlipit ceva fire ori scurt... Verifical la un GSM.