| anonim_4396 a întrebat:

Am dat nr de telefon unei aplicatii de pe facebook(necunoscute), care imi trimite notificarile pe care le primesc pe tel. Se poate sa imi creasca costul aditional daca imi trimit aia mesaje?(fiecare mesaj e de la alt nr,).Am remarcat o usoara crestere la costul aditional.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iti trimit ei nu are de ce sa creasca costul suplimentar.Doar daca raspunzi tu cu alte mesaje.Parerea mea este sa dezinstalezi aplicatiile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai mesajele scrise trimise de vreun site sau altceva ridica costul.Acele mesaje de la niste concursuri in care te prinde acolo. Nu cred ca din cauza notificarilor de pe facebook iti creste costul.Mergi pe facebook, dai click pe aplicatia aia si dai si un dislike, debifezi si optiunea sa nu mai primesti noutati. Si nu vei mai primi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca notificarile ti le trimite prin e-mail, deschide mail-ul si dai click undeva jos unde scrie subscribe sau dezabonare.

| Mayuri a răspuns:

Da,si ar fi bine sa te scapi cat mai repede de aplicatiile respective.