| sniperila a întrebat:

Salut.Am facut root la telefon Allview a4all si cu clean am dezinstalat aplicatia lansator. Acum se deschide telefonul pana la aparitia siglei.Cum mai pot reinstala o aplicatie lansator? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

O data ce ai facut prostia asta, trebuie sa-i faci hard reset! cauta cum se face hard reset la telefonul tau! ti se vor sterge toate chestiile din memoria telefonului precum jocuri, mesaje, contacte [doar daca le ai pe telefon], ce ai pe card nu se va sterge!
Data viitoare cand faci root, nu mai sterge si tu tot ce gasesti pe acolo, dezvoltatorul a pus special acele aplicatii ca telefonul sa functioneze optim, ceea ce poti sterge ar fi in cazul in care ai telefonul de la o firma de telefonie gen cosmote, Orange, Vodafone, e blocat in retea si ai aplicatii preinstalate gen deezer sau alte chestii pe care vrei sa le stergi.