| Pdragos a întrebat:

Salut, am Nokia C1-01 si de o perioada de timp se aude foarte incet si cand vorbes si cand ascult muzica desi volumul este dat la maxim. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| OdyyyN a răspuns:

Poate ca nu sunt eu expertul in telefoane mobile, dar dupa parerea mea ar putea fi probleme la modulul audio. O metoda pe care as putea s-o recomand ar fi sa treci pe la un Service GSM si sa ii faci o verificare, care nu este chiar asa de scumpa, in caz de se gaseste problema ar fi sa mai treci pe la cateva GSM-uri pentru a gasi cel mai mic tarif. Sper ca te-am putut ajuta intr-o oare care masura!

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput incearca un hard reset(inchizi telefonul, apesi pe tasta verde, pe * si pe tasta 3, telefonul se va formata, atentie se pierd toate datele), iar daca problema nu este rezolvata, treci pe la un service GSM cei de acolo vor stii care e problema.