| x2gk9r a întrebat:

Salut! Am o intrebare...
As vrea sa imi scot un tel pe abonament de telekom dar chestia e ca nu stiu daca este telefoane cu abonament fara AVANS la telekom
Si chestia e ca data sunt în SOMAJ îmi dă voie să fac un abonament?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la ei și vei afla. Nu ii interesează că ești în șomaj. Pe tine trebuie sa te intereseze, dacă ești in stare să achiți ceea ce vrei.

| helpforyou a răspuns:

De ce nu mergi in magazin. Iti vor da toate informatiile de care ai nevoie. Daca ai abonament la ei, nu te intreaba daca muncesti sau nu.

| Fantaspirit a răspuns:

Se poate la Digi și au telefoane la care sa nu plătești avans decente, cu specificații decente, la Telekom nu știu, posibil să îți ceara o adeverință ceva precum că ai 3 luni minim lucrate, așa era înainte acum nu știu, daca nu merge încearcă la Digi, sucees.

| Adelina4679 a răspuns:

Da, poti sa faci abonament îti vor prezenta unele telefoane pe care le au ei la oferta incluse in abonamet nu vei plati nimic (daca vrei un anumit telefon ce nu se afla in oferta nu se poate ). Plata telefonului se face pe timpul abonamentului se numeste rata de echipamente pe langa abonament in factura va veni si rata pentru telefon. Poti să-ți faci abonament chiar daca esti in șomaj