| Smile4Adelin a întrebat:

Salut..am o problemã.
Am Samsung Galaxy S3 Neo de juma' de an și folosesc mult facebook, wapp, instagram..etc..consum mulți mb și ca sã fac economie am setat undeva parcă, nu mai știu sigur.să nu se descarce vreun update pe datele mobile, ci numai prin wifi. Și..acum am nevoie să meargã și pe mb. Am căutat pe net o rezolvare dar nimic..cred că e de la opțiuni dar nu mă prea descurc.
Poate cineva să îmi dea rezolvarea exactă că nu știu dacă o duc pân' la capăt?

3 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Pai poti sa intri in setari si sa selectezi acolo sa folosesti numai retea 2g salveaza net insa o sa iti mearga foarte greu eu il am setat numai pe 4g ca nu suport viteza mica. Pot sa te ajut insa la facebook mai mult. Dezinstaleaza fb care il ai acum si instaleaza facebook lite consuma mult mai putin net si memorie interna daca nu ma insel are pana in 5 mb deci economisesti si spatiu in acelasi timp tongue Poti sa setezi si o limita la cat net vrei sa folosesti insa nu vei mai putea folosi datele pana nu o dezactivezi asta e buna in caz ca ai abonament si nu vrei sa faci cost nu salveaza net salveaza bani

| Smile4Adelin explică:

Mulțam de ponturi, da' eu prost gândesc una și zic alta.

| Smile4Adelin explică:

Eu nu pot să descarc cu mb app de pe magazin play..la asta mă refeream, uitasem să menționez.