| darius095 a întrebat:

Salut am o problema am un iphone 5s cumparat de nou de vreo sapt si daca ma suna cineva de cele mai multe ori mi se intampla sa nu aud nimic si nici ei pe mine chiar daca il pun pe dufuzor inainte am avut un iphone 4 si tot asa dupa ce am schimbat telefoanele mi.am schimbat si cartela si mi.au schimbato cei de la Orange fara sa o decupeze.ce sa fac?

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Cartela nu are legatura.
Logic ar fi ca difuzorul si microfonul sunt defecte. Dar ar putea fi un bug. Dai o resetare la setarile initiale ( din fabrica ) e posibil sa fie doar un bug. Daca nu alea sunt de vina.

| AliLina2 a răspuns:

Salut,pare a fi de vina placuta de sunet..eu cred ca ar fi cel mai bine sa il duci la reparat daca ai garantie.