| Kushhh a întrebat:

Salut, am o problema cu telefonul, aceea fiind urmatoarea: cand conectez castile, sunetul este redat si pe casti si pe difuzor. Am probat pe mai multe casti. Niste chinezarii la 10 lei, Panasonic ( nu stiu modelul ), Marvo HG8919, HyperX Cloud II. Telefonul este Huawei P9 Lite mini.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Problema nu e la căști ci la conectorul de căști din telefon. Ar tdrebui să decupleze difuzorul la introducerea jack-ului