| Andreeeiii a întrebat:

Am o problema la Lumia 920, cand apelez pe cineva, eu il aud foarte bine, dar el nu ma aude deloc aproape, iar daca daupe difuzor ma aude normal. Iar in inregistrari, iarasi se aude normal. Ma uteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Servicetel a răspuns:

Salut, te pot si ajuta in problema ta si iti pot si explica ce se intampla in cazul tau. Cand tu dai telefonul pe speaker nu mai se foloseste acelasi microfon ci cel de la camera din cauza asta te aude cum trebuie, tot din aceasta cauza se intampla la fel si cu inregistrarile, acum vezi sa nu fie ceva la microfonul principal (scame, hartie, praft etc) care sa iti astupe microfonul, nu incerca sa bagi ac pe acolo cum fac majoritatea ca intepi microfonul, incerca sa il cureti cu o periuta ceva fin. Daca nu se rezolva atunci trebuie sa te duci cu el la un service. Ma pot recomanda big grin. Funda?

1 răspuns:
| XxAnonimuXx a răspuns:

N-are dat volumu sau dai tu volumu mai tare sau uitate pe google cel ma isigur bafta