| Giani_Florin_Enache_1991 a întrebat:

Salut am o problme cu un s2 plus in momentu cand sunt pe cineva mi se stinge ecranul si se aprinde la un moment dat imi da o imagine bruiat cu alb si negru apoi iar mi se stinge si se aprinde pot vorbi dar daca vreau sa inchid nu pot pentru ca nu imi sta imaginea aprinsa este singurul lucru in rest totul merge bine patesc asa si daca sunt sunat doar ca imi face asa numai dupa ce raspund as vrea sa stiu ce as putea face ...am dat update la 4.2.2 si problema persista cum as putea rezolva problema ajutati-ma plzsad

6 răspunsuri:
| TOOL a răspuns:

Salut, pai probabil ca display'u nu rezista la 4.2.2, daca nu merge cu reset atunci du-l la reparat, din locul din care l-ai achizitionat.

| Giani_Florin_Enache_1991 explică (pentru TOOL):

Din pacate nu a fost achizitionat dintr-un magazin dar voi incerca sa il duc la un service sa vad daca ar putea sa imi spuna ce are speram sa fie ceva care sa il pot rezolva de acasa sigh multumesc oricum.

| CosminComan75 a răspuns (pentru Giani_Florin_Enache_1991):

Poti sa-l rootezi!

| CosminComan75 a răspuns:

Incerarca sa ii dai un reset!

| Giani_Florin_Enache_1991 explică (pentru CosminComan75):

Am incercat si tot nimica... si nu stiu ce sa ii mai fac senzorul credeam ca ar fi problema dar nu este pentru ca am verificat asta cu un cod in care poti incerca tot ce contine telefonul printre astea se afla si senzoru si l-am testat dar nu avea nici macar o problema functiona perfectcrying altceva ce as mai putea face crying?

| Giani_Florin_Enache_1991 explică:

PS: am incercat sa il resetez si nu ajuta si am verificat senzorul dar functioneaza perfect ce as putea face dau funda plz helpsad