| RalukaDiana a întrebat:

daca miam pus parola pe telefon si am uitato dar nu e cu model e cod cu cifre ce pot face pt a-mi debloca telu

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că ai telefon cu Android happy
Te conectezi la net ( pe conexiunea de date sau prin wi-fi ) şi introduci contul/parola Google!

Dacă NU le ştii sau sunt incorecte, atunci TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".

Dacă NU ştii cum, atunci precizează EXACT ce model de telefon ai şi mai vedem ce & cum...

Toate cele bune.

| TomascuAndrei a răspuns:

Apesi butonul de deblocare si tasta pentru urcare volum si urmezi instructiunile care ti se da