| XxxBestKillerxxX a întrebat:

Am si eu o intrebare poate putin cam stupida. Daca i-mi cumpar un telefon la abonament trebuie sa platesc o suma de bani pentru ca unele persoane spun ca nu trebuie sa platesc nimic desi in oferta scrie calr de un avans. Deci care e treaba cu avansul si cu sumele scrise in euro la telefoanele de la Orange, Vodafone?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Sunt abonamente cu pret mai mic unde vin si cu oferte, adica, un telefon gratis ( dar sa nu te astepti ca telefonul sa fie smartphone), dar poti sa iti ei un telefon la abonament, adica costul telefonului e in functire de cat este abonamentul ( cu cat abonamentul este mai mare, cu atat pretul la telefon este mai mic). Mai sunt oferte la abonamentele mai mari ( care sar de 15 euro pe luna, unde un telefon smartphone este aproape gratis).
Deci sfatul meu este sa te duci la Orange sau Vodafone, sa vezi ce tip de abonament vrei si sa vezi si cat costa acel telefon care ti-l doresti dar cu abonament.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unele telefoane costa altele sunt gratis in functie de telefon si abonament.