| Axel_9404 a întrebat:

Am si eu o problema. Am un telefon Meizu MX5. De nici 2 saptamani. Azi am incercat sa ii fac un update la soft si a durat vreo 30 de min, insa nu s-a intamplat nimic. Dupa care a inceput sa se restarteze singur. Desi au trecut 2 3 4 ore, el la fel face. Ce pot face? Mentionez ca am incercat sa intru in soft si sa ii dau resetare generala, insa cand porneste resetarea din nou incepe sa se restarteze la infinit. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai incearca o "resetare hard "
Tinand apasat butonu home + butonu volum - sau + ( difera de la telefon la telefon )
O sa iti apara un meniu de butoanele volum dai pana ajungi la delete wape data sau asa ceva. Dai pe ea ok cu butonul de jos din mijloc sau butonul power. dupa dai la reboot si ok.
Daca nici asa nu merge e problema cu softul si trebuie resoftat manual.
Atunci te sugerez sa il trimiti inapoi de unde l-ai luat sa ti-l inlocuiasca sau sa iti schimbe softul.
Bafta

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Actualizarile se fac cu un scop, nu doar pentru ca ele ies pe piata. Multi se plang ca nu li se mai deschide dispozitivul mobil sau ca merge greu. Cat timp telefonul functioneaza corect si nu apar erori, te sfatuiesc cu caldura sa folosesti actualizarile cu precautie. Majoritatea face update dintr-un moft. E o lectie care trebuie invatata! Nu esti singurul patit si poate pe viitor te gandesti de doua ori inainte sa vrei update. O verificare in service te-ar putea ajuta.

| IvanAdrian1999 a răspuns:

Bun, deci am un prieten cu aceeasi problema. Probabil ca acel update a fost unul pentru buguri si au gresit totusi ceva optimizatorii (cam slabe sanse ). Acum ce sa zic lasa-l sa se descarce si incerca o resetare generala. Daca nici asa nu isi revine trimite-l intr-un service. Cam asta e singura solutie, asta i-am sugerat si amicului meu.
Succes!