| Costei_Calin_1993 a întrebat:

Salut, am un Huawei Ascend y 530 daca ii i.au card as putea pune aplicatii pe card de gen fifa 15? un coleg are s2 si poate face asta

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Poti muta aplicatiile si pe card, numai daca telefonul respectiv este rootat. Daca nu, aplicatiile/jocurile se vor instala numai in memoria telefonului.

| lovemeoana a răspuns:

De ce nu?

| SmArTy90 a răspuns:

Setari - Locatie de stocare implicita(selectezi card sd) si cam atat. dupa aia toate aplicatiile se instaleaza pe card. Dar intotdeauna mai raman cativa mega si pe memoria telefonului. bafta