| fabian12345326 a întrebat:

Am un Huawei p40 lite 5g. După cum știți, acesta nu are serviciile Google, dar poți instala Youtube vanced și sa te loghezi în contul de Google. Am o problema cu aceasta aplicatie: nu primesc notificări. Imi puteți spune de ce? Și ce as putea face sa primesc notificări? Am încercat acea faza cu microG, dar nu am reușit.

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Dacă nu găsesti nici o rezolvare eu iti recomand să rogi pe cineva la un service gsm sa iti instaleze ubuntu pe el in loc de Android si gata pe urma esi liber ca pasarea cerului poit sa iti instalezi tot ce vrei tu moca free gratis fara sa te streseze licientele si merg aplicatiile de navigare, poti sa dai telefon, poti sa filmezi, ai mozilla opera si google chrome, ai google earth, poti sa pui ce aplicatie vrea sufletul tau atât executabile de windows cât și DEB-uri pentru ubuntu cât si fisiere APK pentru Android asta inseamna ca poti rula detoate.
https://www.youtube.com/watch?v=CXooGX4HMEM

1 răspuns:
| laflame a răspuns:

Salut! Nu detin acest model de telefon deci nu iti pot da un raspuns exact, dar primul lucru care imi vine in minte, ar fi sa verific starea notificarilor in aplicatie si in setarile telefonului, sa fie activate. Bafta!