| AlexBoy88 a întrebat:

Am un iphone 5 si cand il bag la incarcat telefonul incepe sa corenteze putin doar pe piele dupa fata(pa maini nu ma corenteaza) doar pe fata cand il pun ma pisca usor.
Cand nu ese la incarcat nu ma pisca.
Care ar fi problema?
P.S: Incarcatorul l-am cumparat nou nout original
Ce ar putea sa aiba?
Funda!

7 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Esti sigur ca incarcatorul este original?
S-a stricat transformatorul, iar in loc sa ajunga doar un anumit nr. de W, intra toata valoarea de W a prizei respective.
Ai noroc, probabil respectiva priza are un numar scazut de W, dar sunt (au fost) unele persoane, care au patit asa ceva (dar la prize de 220 W), si au murit, cand sa raspunda la un apel, cu telefonul la incarcat.
Mergi la Service, URGENT!

| AlexBoy88 explică (pentru LTAA):

Priza are 220V nu vred ca curenteaza la volti aia...

| LTAA a răspuns (pentru AlexBoy88):

Oricum, nu are voie sa faca asa. Incearca sa duci incarcatorul inapoi, ca sa vezi clar care este motivul!

| Cristian_Mihai_1978 a răspuns (pentru LTAA):

Oare să fie priza de vină sau încărcătorul de la iphon 5s?

| LTAA a răspuns (pentru Cristian_Mihai_1978):

Ai incercat alte prize si/sau incarcatoare?

| piratuu a răspuns:

Incarcatorul e de vina, du-l la un service ca sa remedieze problema.

| Cristian_Mihai_1978 a răspuns:

Aceași problemă o întămpin și eu la un iphon 5s când îl am la încărcat și dacă vreau să îl scot din priză curentează puțin oare să fie de la incărcător? Mă poate ajuta cineva cu un sfat?