| Ion_Popov_1999 a întrebat:

Salut, am un iphone 5s si cand ma joc cu el ecranul merge singur, se apasa peste tot fara sa il ating, insa daca ii pun o folie de banda adeziva merge foarte bine. Ce credeti sa fac sa ii pun o sticla de protectie si o sa mearga? Va rog spuneti.

Răspuns Câştigător
| dbigiu84 a răspuns:

Salut! Nu e ceva specific de la Iphone 5s si mie mi s-a intamplat uneori si altor modele de telefoane.Ecranul este afectat, o folie de sticla nu va ajuta cu nimic, doar va ingreuna apasarea ecranului. Daca este un telefon bun si il folosesti merita sa-i schimbi ecranul, dar daca reparatia costa peste 100e iti recomand sa mai ramai putin cu telefonul asta si dupa ceva timp sa-ti cumperi unul nou. Sper ca te-am ajutat!
Funda?

1 răspuns: