| TMAIGL a întrebat:

Am un iPhone 6s si este in garantie si am probleme cu bateria se stinge cand ajunge la 20% cand sunt afara si este frig.
Ce vreau eu sa stiu daca e sa il duc la garantie imi face ceva sau ma duc degeaba?

Răspuns Câştigător
| Sellak a răspuns:

Te duci degeaba. telefonul nu are nimic. am fost la un gratar acum vreo 1 saptamana si am patit si eu la fel si un prieten. El are 5S eu am 4S mai aveam vreo 60% baterie si mi s-a oprit dintr-o data cand ascultam muzica, l-am deschis si imi arata ca nu mai are baterie. l-am lasat un pic in buzunar si cand l-am deschis iar avea 50%. la fel a patit si tovarasul meu. e din cauza frigului, ingheata acidul din baterie si se opreste, n-ai de ce sa-ti faci griji.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depinde cat de frig e. Daca is temperaturi gen -15 grade, e normal. Dar daca tu prin frig spui 0 grade, nu prea e normal.

| Florentina9210 a răspuns:

Pai atata timp cat il ai in garantie, eu zic ca ar trebui sa mergi cu el sa vezi care e problema. Ei sunt ''obligati sa ti-l repare! Indiferent de problema in cauza.

| TMAIGL explică:

Pai am mai avut un 5 și i-am spart ecranul și mi-a zis ca a fost din vina mea asta asa e laughing dar acum la baterie nu stiu

| TMAIGL explică:

IPhone-ul e iPhone și in ziua de paști laughing