| madalinbratu11 a întrebat:

Am un Note 3 varianta americana si am varsat un pahar cu apa pe el. dupa 10 minute s-a oprit. si acum porneste, vibreaza, raspunde la touch ( ecranul vibreaza cand il ating ) dar nu se mai vede nimic. se vad decat la deblocare niste unde verzi. Este display-ul ars? Sau.?

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Probabil nu mai ai ce face.Nu-l mai folosi vreo 2 saptamani si dupa sainceri sa vezi cum reactioneaza.

| ValiR a răspuns:

Salut,
Varianta americana este recunoscunta pentru sensibilitate la apa, cel mai probabil a facut un scurt.
Poti astepta 1- 2 zila sa vezi dupa ce se usuca daca merge, daca nu trebuie schimbat sad
Bafta!

| madalinbratu11 explică (pentru ValiR):

Deci trebuie sa ii schimb display-ul?

| ValiR a răspuns (pentru madalinbratu11):

Salut,
Din pacate da sad
Bafta!